Öznur ŞENGÜL

Çok Kıymetli Meslektaşlarım, Değerli ASİAD Ailesi,


ASİAD’ın kültürü, felsefesi; saygıyı, nezaketi, mesleki dayanışmayı, rekabet koşulları içinde insan kalabilmeyi işaret eder. Bu cümlenin içeriğinin pratiğe döküldüğü birçok yaşanmışlıkla, 20. yaşına girdi ASİAD.


Son genel kurulumuz da, bu mirasa yakışır şekilde güzel bir atmosferde gerçekleşti.


20 yıllık dilimde emeği geçen ve ASİAD’ı bu günlere getiren, ASİAD çatısı altında; samimiyetle, içtenlikle ve karşılıksız çalışıp bu günlere gelmesinde katkı sağlayan başkanlarımız, Sn. Kerim Sucu, Sn. M. Oğuz Atabek, Sn. Gülgün Ergin, Sn. Ali Orcan, Sn. Suat Rona, Sn. Hüseyin Duru, Sn. Veysel Eren\'e, yönetimlerde bulunan meslektaşlarımıza ve tüm üyelerimize, gönülden teşekkür ederim.


Bu bayrağı 20. yılında teslim alırken, 20 yılda ortaya konulan emeğin ve mücadelenin, değeri ve kıymetini bilerek, yönetimdeki arkadaşlarımla göreve geldik. Bu mirasa yakışacak şekilde sizlerin de desteği ile, daha önce de ifade ettiğimiz gibi, her dönem hatırlanacak başarılara birlikte imza atmak için ve buna yöne lik hedefler belirleyerek bu yola çıktık.


Duygusal tarafı ağır basan bir toplumuz. Bu hem iyi, hem kötü. Çok hızlı reflekslerimiz var. Örgütlü yapılarda yönetimlerde bulunan kişileri sevip sevmememize göre değil, yaptıkları doğru çalışmalara göre destek ve katkı vermek, hata veya yanlışlarında ise yapıcı ve yol gösterici şekilde hareket etmek gerekir. Aksi şekildeki davranışların, ne yazık ki kimseye bir kazanımı olmuyor. Bu çizgide hareket edebilmek, çok değerli ve önemli.

Sizler gibi mesleğimizi icra ederek ekmeğimizi kazanmaya çalışırken, bu yoğunluğun içinde zaman yaratarak üstlendiğimiz görevi, daha etkin ve verimli yerine getirmenin, motivasyonu üst seviyede tutmanın yolu; bu çerçevede kurulacak iletişim ve ortak bakış açısı olacaktır.


Bu çizgi; ASİAD’ın tüzel kişiliğine, mesleğe sahip çıkmaktır. Birlik olabilmenin yolu; ortak akılla üretilen çözümlerin, yaşamın içinde yerini bulmasıdır.
Bizlerin amacı; emeğin değerini arttırarak, örgütlü bir şekilde toplumsal faydayı önceleyerek, akılla, bilgi ile, mücadele ile, hep birlikte herkesin istifade edeceği bir yapıyı oluşturmaktır. Bu yapıya bir tuğla koymak isteyen meslektaşlarımızı, 20. yılda ASİAD’ın çatısı altında görmek, bizleri mutlu edecektir.


Sevgi ve Saygılarımla,

17.11.2021

BAŞKANLARIN YAZILARI

Başlık Tarih
2011-2015 Suat Rona 22.10.2011
2015-2017 Hüseyin Duru 07.01.2016
2017 - 2021 Veysel Eren 31.10.2018
Öznur ŞENGÜL 17.11.2021